Přátelé, kamarádi a kamarádi kamarádů,

zvu vás srdečně na první, pilotní a zkušební ročník akce

Štědrodenní putování Jiřího Michlíčka za rybí polívkou


24. 12. 2022, pěší trasa, příchod do cíle kdykoliv do 16.00


Co to krucipísek je?

Každým rokem na Štedrý den Jirka Michlíček přišel z Velkého Meziříčí pěšky do Netína k nám domů na talíř rybí polívky. Ani už si nepamatuju, jak tenhle náš zvyk vznikl, kdy to bylo poprvé a kolikrát takhle u nás byl. Ale myslím, že vynechával jen výjimečně a rozhodně přesně vím, že loni u našeho stolu jedl o Štědrém dni naši rybí polívku naposled.

Chodil vždy stejnou trasou - přes Tři kříže, Loupežník, Lavičky, Závist a po hrázi Velkého netínského rybníka až k nám na náves.

Proč bych se měl do té tvé dědiny trmácet?

No, jen tak. Když už budeme Jirku letos v Netíně vyhlížet marně, tak mě napadlo, že v tom jeho putování zkusíme nějak pokračovat místo něj. U nás navaříme hrnec polívky a vy si na ni přijďte. Aby to bylo stylovější, zkuste to taky pěšky (ale za alternativní způsoby dopravy - lyže, osel, psí spřežení - se na vás nikdo asi zlobit nebude, žeáno) a stejnou, tradiční trasou.

No, dobrý. Ale co z toho?

Mám v hlavě pár věcí, akcí a aktivit, které by nám mohly do budoucna toho našeho dědka Bílýho Tesáka nějak připomínat a hlavně jemu samému i nám umožnit být pořád užiteční pro město a lidi v něm. Jenže člověk sám toho sice udělá hodně, ale furt toho není dost. A tohle by mohl být nějaký začátek naší společné práce.

Hele, budeš mít tý polívky dost?

Určitě. Ale stejně mi raději dejte vědět, zda se chystáte. Ať jí není naopak moc. Takže by mi potvrzení účasti pomohlo - normálně mi odpovězte na mail.

Důležitá upozornění:

1. Protože mám letos v sobotu dopoledne sv. liturgii v meziříčském kostelíku sv. Cyrila a Metoděje, budu dopoledne tam a v Netíně až od 12.00. Pokud chcete svoje putování zahájit pravoslavnou bohoslužbou, jste od 9.00 v kostele vítáni. Pokud potřebujete do Netína dorazit dopoledne, taky to není problém, protože i beze mě je barák plnej lidí, kteří se o vás postarají.

2. Kdyby bylo něco nejasnýho, pište, volejte.

3. Podrobněji tu trasu najdete ještě také zde: